VJ1812Y273KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y273KBBAT4X
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Dielectric :
Capacitance :
0.027μF
Width :
3.2004mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.6482mm
Datasheets
VJ1812Y273KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y273KBBAT4X
VJ OMD 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y273KBBAT4X Overview
Programs on this device are of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ1812Y273KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V