VJ1812Y272JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y272JBBAT4X
Description
CAP CER 2700PF 100V X7R 1812
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
3.2004mm
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ OMD
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
VJ1812Y272JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y272JBBAT4X
VJ OMD 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y272JBBAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ1812Y272JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V