VJ1812Y152JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y152JBCAT4X
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 1812
Width :
3.2004mm
Published :
Series :
VJ OMD
Thickness :
2.1844mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
4.6482mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Datasheets
VJ1812Y152JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y152JBCAT4X
VJ OMD 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y152JBCAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 200V can be used for operation.
VJ1812Y152JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V