VJ1812Y152JBBAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812Y152JBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.2004mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
1500pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ1812Y152JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y152JBBAT4X
VJ OMD 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y152JBBAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1812Y152JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V