VJ1812Y122KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y122KBRAT4X
Description
CAP CER 1200PF 1.5KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Capacitance :
1200pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.1844mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Width :
3.2004mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ OMD
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1812Y122KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y122KBRAT4X
VJ OMD 1200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y122KBRAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ1812Y122KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm