VJ1812Y104KFEAT
Mfr.Part #
VJ1812Y104KFEAT
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Length :
4.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated DC :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Dielectric :
X7R
Series :
VJ
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1812Y104KFEAT
Vishay / Vitramon VJ1812Y104KFEAT
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.1muF