VJ1812Y104KFCAT
Mfr.Part #
VJ1812Y104KFCAT
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
200V
X7R
Depth :
3.2mm
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.1μF
Length :
4.5mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1812Y104KFCAT
Vishay / Vitramon VJ1812Y104KFCAT
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.1muF