VJ1812Y103KXCAR
Mfr.Part #
VJ1812Y103KXCAR
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1812
Length :
4.5mm
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±10%
Depth :
3.2mm
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1812Y103KXCAR
Vishay / Vitramon VJ1812Y103KXCAR
VJ 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y103KXCAR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 200V Volts DC - Rated DC.
VJ1812Y103KXCAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V