VJ1812Y102MFGAT
Mfr.Part #
VJ1812Y102MFGAT
Description
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1812
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.5mm
Series :
VJ
Dielectric :
X7R
Published :
Datasheets
VJ1812Y102MFGAT
Vishay / Vitramon VJ1812Y102MFGAT
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±20% 1000pF