VJ1812Y102JBHAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y102JBHAT4X
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
Ceramic Capacitors
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1000pF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.6482mm
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1812Y102JBHAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y102JBHAT4X
VJ OMD 1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y102JBHAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
VJ1812Y102JBHAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm