VJ1812A821JBAAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A821JBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.6482mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Thickness :
2.1844mm
Series :
VJ OMD
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
VJ1812A821JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A821JBAAT4X
VJ OMD 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A821JBAAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1812A821JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V