VJ1812A750KBLAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A750KBLAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 630V NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
75pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VJ OMD
Applications :
Boardflex Sensitive
Length :
4.6482mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
630V
Width :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
2.1844mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1812A750KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A750KBLAT4X
VJ OMD 75pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A750KBLAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 630V is required to operate this capacitor.
VJ1812A750KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V