VJ1812A750KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A750KBAAT4X
Description
CAP CER 75PF 50V NP0 1812
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ OMD
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.6482mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Datasheets
VJ1812A750KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A750KBAAT4X
VJ OMD 75pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A750KBAAT4X Overview
Programs on this device are of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
VJ1812A750KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V