VJ1812A680KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A680KBRAT4X
Description
CAP CER 68PF 1.5KV NP0 1812
Tape and Reel (TR)
Published :
Width :
3.2004mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Thickness :
2.1844mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Datasheets
VJ1812A680KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A680KBRAT4X
VJ OMD 68pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A680KBRAT4X Overview
A 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ1812A680KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm