VJ1812A620JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A620JBGAT4X
Description
CAP CER 62PF 1KV NP0 1812
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
42 Weeks
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness :
2.1844mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ OMD
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Length :
4.6482mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Capacitance :
62pF
Datasheets
VJ1812A620JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A620JBGAT4X
VJ OMD 62pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A620JBGAT4X Overview
Programs on this device are of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.
VJ1812A620JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV