VJ1812A560KBHAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A560KBHAT4X
Description
CAP CER 56PF 3KV NP0 1812
1812 (4532 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.1844mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Length :
4.6482mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
56pF
Datasheets
VJ1812A560KBHAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A560KBHAT4X
VJ OMD 56pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A560KBHAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ1812A560KBHAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm