VJ1812A472KXAAR
Mfr.Part #
VJ1812A472KXAAR
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1812
1812 (4532 Metric)
Depth :
3.2mm
Length :
4.5mm
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1812A472KXAAR
Vishay / Vitramon VJ1812A472KXAAR
VJ 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A472KXAAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1812A472KXAAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V