VJ1812A471JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A471JBAAT4X
Description
CAP CER 470PF 50V NP0 1812
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
3.2004mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Applications :
Boardflex Sensitive
Length :
4.6482mm
Mount :
Surface Mount
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
470pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1812A471JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A471JBAAT4X
VJ OMD 470pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A471JBAAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
VJ1812A471JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V