VJ1812A470JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A470JBBAT4X
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 1812
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
3.2004mm
Capacitance :
47pF
Datasheets
VJ1812A470JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A470JBBAT4X
VJ OMD 47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A470JBBAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 100V - Rated DC.
VJ1812A470JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V