VJ1812A430KBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A430KBGAT4X
Description
CAP CER 43PF 1KV NP0 1812
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Thickness :
2.1844mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
43pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.6482mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Datasheets
VJ1812A430KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A430KBGAT4X
VJ OMD 43pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A430KBGAT4X Overview
A 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 1kV.
VJ1812A430KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV