VJ1812A392KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A392KBCAT4X
Description
CAP CER 3900PF 200V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.1844mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Length :
4.6482mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1812A392KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A392KBCAT4X
VJ OMD 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A392KBCAT4X Overview
A 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 200V.
VJ1812A392KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V