VJ1812A390KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A390KBLAT4X
Description
CAP CER 39PF 630V NP0 1812
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
630V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1812A390KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A390KBLAT4X
VJ OMD 39pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A390KBLAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
VJ1812A390KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V