VJ1812A331JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A331JBRAT4X
Description
CAP CER 330PF 1.5KV NP0 1812
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Width :
3.2004mm
Capacitance :
330pF
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.6482mm
Datasheets
VJ1812A331JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A331JBRAT4X
VJ OMD 330pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A331JBRAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ1812A331JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm