VJ1812A331JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A331JBGAT4X
Description
CAP CER 330PF 1KV NP0 1812
Ceramic Capacitors
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Width :
3.2004mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Length :
4.6482mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
VJ1812A331JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A331JBGAT4X
VJ OMD 330pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A331JBGAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.
VJ1812A331JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV