VJ1812A331JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A331JBCAT4X
Description
CAP CER 330PF 200V NP0 1812
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
330pF
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
VJ OMD
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Length :
4.6482mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Width :
3.2004mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Published :
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1812A331JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A331JBCAT4X
VJ OMD 330pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A331JBCAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 200V, it is capable of operating.
VJ1812A331JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V