VJ1812A330KBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A330KBGAT4X
Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1812
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Series :
VJ OMD
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Width :
3.2004mm
Length :
4.6482mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Datasheets
VJ1812A330KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A330KBGAT4X
VJ OMD 33pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A330KBGAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 1kV.
VJ1812A330KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV