VJ1812A300JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A300JBLAT4X
Description
CAP CER 30PF 630V NP0 1812
Capacitance :
30pF
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.1844mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Datasheets
VJ1812A300JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A300JBLAT4X
VJ OMD 30pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A300JBLAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 630V - Rated DC.
VJ1812A300JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V