VJ1812A271JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A271JBRAT4X
Description
CAP CER 270PF 1.5KV NP0 1812
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±5%
Width :
3.2004mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Surface Mount
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
270pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
VJ OMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1812A271JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A271JBRAT4X
VJ OMD 270pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A271JBRAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ1812A271JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm