VJ1812A222GXEAR
Mfr.Part #
VJ1812A222GXEAR
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NP0 1812
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
4.5mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Surface Mount, MLCC
Published :
Dielectric :
C0G
Capacitance :
2200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
VJ1812A222GXEAR
Vishay / Vitramon VJ1812A222GXEAR
VJ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A222GXEAR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
VJ1812A222GXEAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V