VJ1812A221KBBAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A221KBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Capacitance :
220pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ OMD
Length :
4.6482mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.2004mm
Thickness :
2.1844mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ1812A221KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A221KBBAT4X
VJ OMD 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A221KBBAT4X Overview
Programs on this device are of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ1812A221KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V