VJ1812A220JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A220JBGAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 1KV NP0 1812
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
VJ OMD
Height :
2.18mm
Multilayer :
yes
HTS Code :
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Width :
3.2mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
4.65mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
VJ1812A220JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A220JBGAT4X
VJ OMD 22pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A220JBGAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
VJ1812A220JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV