VJ1812A200JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A200JBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 20PF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Capacitance :
20pF
Mount :
Surface Mount
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
VJ OMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Published :
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ1812A200JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A200JBBAT4X
VJ OMD 20pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A200JBBAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1812A200JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V