VJ1812A181JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A181JBRAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 1.5KV NP0 1812
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Length :
4.6482mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness :
2.1844mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
180pF
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Series :
VJ OMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
VJ1812A181JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A181JBRAT4X
VJ OMD 180pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A181JBRAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ1812A181JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm