VJ1812A180MNRAR
Mfr.Part #
VJ1812A180MNRAR
Description
CAP CER 18PF 1.5KV C0G/NP0 1812
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
18pF
Feature :
Non-Magnetic
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1812A180MNRAR
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±20% 18pF