VJ1812A180MNHAJ
Mfr.Part #
VJ1812A180MNHAJ
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 1812
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Non-Magnetic
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1812A180MNHAJ
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±20% 18pF