VJ1812A180MNGAT
Mfr.Part #
VJ1812A180MNGAT
Description
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitance :
18pF
Feature :
Non-Magnetic
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Surface Mount :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Series :
VJ
Datasheets
VJ1812A180MNGAT
VJ CERAMIC CAPACITOR 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±20% 18pF