VJ1812A153JXBAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A153JXBAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 100V NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±5%
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
4.5mm
Capacitance :
0.015µF
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ1812A153JXBAR
Vishay / Vitramon VJ1812A153JXBAR
VJ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A153JXBAR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ1812A153JXBAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V