VJ1812A150MNRAR
Mfr.Part #
VJ1812A150MNRAR
Description
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1812
Ceramic Capacitors
Feature :
Non-Magnetic
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ1812A150MNRAR
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±20% 15pF