VJ1812A150MCGAJ
Mfr.Part #
VJ1812A150MCGAJ
Description
CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Datasheets
VJ1812A150MCGAJ
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±20% 15pF