VJ1812A150KNLAR
Mfr.Part #
VJ1812A150KNLAR
Description
CAP CER 15PF 630V C0G/NP0 1812
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Non-Magnetic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Width :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
Voltage - Rated :
630V
Height :
2.18mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
VJ
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C