VJ1812A150FNHAT
Mfr.Part #
VJ1812A150FNHAT
Description
CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Height :
2.18mm
Series :
VJ
Length :
4.5mm
Width :
3.2mm
Feature :
Non-Magnetic
Temperature Characteristics Code :
C0G
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
VJ1812A150FNHAT
VJ CERAMIC CAPACITOR 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±1% 15pF