VJ1812A123JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A123JBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 100V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Published :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.012µF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ1812A123JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A123JBBAT4X
VJ OMD 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A123JBBAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
VJ1812A123JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V