VJ1812A123JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A123JBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 50V NP0 1812
Series :
VJ OMD
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.012µF
Thickness :
2.1844mm
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Length :
4.6482mm
Published :
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ1812A123JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A123JBAAT4X
VJ OMD 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A123JBAAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1812A123JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V