VJ1812A122KBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A122KBEAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 500V NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Width :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ OMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.6482mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1200pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ1812A122KBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A122KBEAT4X
VJ OMD 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A122KBEAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
VJ1812A122KBEAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V