VJ1812A122JBBAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812A122JBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Series :
VJ OMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.6482mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Capacitance :
1200pF
Thickness :
2.1844mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ1812A122JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A122JBBAT4X
VJ OMD 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A122JBBAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ1812A122JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V