VJ1812A121KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1812A121KBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 50V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
2.1844mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ OMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Width :
3.2004mm
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1812A121KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812A121KBAAT4X
VJ OMD 120pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812A121KBAAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1812A121KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V