VJ1812A120MNFAR
Mfr.Part #
VJ1812A120MNFAR
Description
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
12pF
Feature :
Non-Magnetic
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ1812A120MNFAR
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±20% 12pF