VJ1812A120KNLAT
Mfr.Part #
VJ1812A120KNLAT
Description
CAP CER 12PF 630V C0G/NP0 1812
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Feature :
Non-Magnetic
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
12pF
JESD-609 Code :
e4
Length :
4.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
VJ
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2mm
Height :
2.18mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
VJ1812A120KNLAT
VJ CERAMIC CAPACITOR 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±10% 12pF