VJ1812A120JNHAT
Mfr.Part #
VJ1812A120JNHAT
Description
CAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 1812
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.5mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
VJ
Width :
3.2mm
HTS Code :
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Feature :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Surface Mount :
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
2.18mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated :
3000V 3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Datasheets
VJ1812A120JNHAT
VJ CERAMIC CAPACITOR 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±5% 12pF