VJ1812A120FNGAT
Mfr.Part #
VJ1812A120FNGAT
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e4
Feature :
Non-Magnetic
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Characteristics Code :
C0G
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
VJ
Length :
4.5mm
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Height :
2.18mm
Capacitance :
12pF
Datasheets
VJ1812A120FNGAT
VJ CERAMIC CAPACITOR 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm C0G NP0 ±1% 12pF